img

5 DIY Dış Mekan Aydınlatma Fener Fikirleri

/
/
/
148 Views

Sıcak yaz günleri bizleri sakinleşmek için evimizin açık ve arka bahçesinde vakit geçirmemize olanak sağlar. Yazların insanları açık havaya koşturmasını ve insanların kendilerini dış mekan eğlencesi için şımarttıklarını görüyoruz. Dış mekan eğlencenizi aydınlatmak için, çok düşük maliyete sahip olan ve evde çok rahat kullanılabilir  olan bazı DIY dış mekan aydınlatma fikirlerini sizlerle paylaştık. ev dekoru için sanatsal ve şık bir DIY ışığı yapmak için size gerçekten harika DIY ev dekor fikirleri getirdik. Biz maliyetsiz, eğlenceli DIY el sanatları elde etmek için tamamen kullanılmayan ya da eskiyen ev eşyalarından yararlandık.

Elinizdeki eski şişeleri meşale ipi ile doldurun ya da pille çalışan bazı ledler ekleyin evinizde, bahçenizde kullanın. Cupcake kalıplarına delikler açın led ışıklardan geçirin ve çılgın bir dış mekan asma ışık hazırlayın. Kavanoz ya da vazolardan DIY bahçe aydınlatması yapın. Cam kavanozları kaplayın, ışık gölgesi yapmak için içine mum yerleştirin, bu sayede gerçekten çok değerli fenerler elde edin. Evinizi gerçekten harika hale getirmek için daha fazla şey yapmak çok daha eğlenceli olacak..

Tüm bu açık DIY projelerini ev, dış mekan için kullanabilir, yemek masasında, salonda ya da çalışma masanızda değerlendirebilirsiniz. Şimdi, etrafta yatan değersiz nesneler ile eğlenceli ve bazı güzel nesneler için yaratıcı düşünmeye başlayın.

Yenilenmiş Şişe Meşale:

Cupcake Fenerler:

Evinizde hali hazırda bulunan cupcake kalıplarını kullanabilirsiniz ya da IKEA’dan satın alabilirsiniz. Aynı şekilde Led lambaya ihtiyacınız olacak eğer elinizin altında yoksa led lambalarıda IKEA’dan temin edebilirsiniz.

Sonrası çok koly cupcake kalıplarının altlarına artık şeklinde çizikler atıyoruz ve delikleri açıyoruz. (Delikler led lambanın geçeceği kadar olmalıdır.) Ledleri, cupcake kalıplarına geçirdikten sonra yapmanız gereken tek şey bu güzel DIY ışıkları nereye asacağınız 🙂

Cam Kavanoz Fenerler:


Malzemeleri temin ettikten sonra ilk iş kaplama yapacağımız kağıtları kesmek.(Gazete, dergi,kitap sayfaları da olabilir.)


Kaplama yapılacak kağıtlar kesildikten sonra tutkal ile Kavonaza yapıştırmaya başlıyoruz.Bu şekilde kavanozun tamamını kaplıyoruz.

Kaplama işlemi bittikten sonra içine mum koyuyoruz.Ve karşınızda eski kavonazdan yeni fenerler 🙂

 

Hulahop Çemberinden Avize:

 

Çocukluğumuzun vazgeçilmez oyuncaklarından biri olan Hulahop artık ‘çok yer kaplıyo ya nasıl yok etsek’ gibi cümlelerle anılıyor. İşte size harika bir fikir..!

İhtiyacınız olan  şeyler Hulahop, led ışıklar, silikon tabancası,hulahopu kaplamak için bant ve ya istediğiniz bir bez. Ve son olarak asmak için avize kancası yada avize plakası.

Şimdi başlıyoruz.. Hulahopu seçtiğimiz malzeme ile kaplıyoruz. Sonrasında led ışıkları silikon tabancası ile hulahopa yapıştırıyoruz. Ve istediğimiz uygun gördüğümüz bir yere asıyoruz. Bu kadar yeni avizenizin tadını çıkartın 🙂

Yemek Masası İçin Kadehten Fener:

Kullanmadığınız kadehler için sizlere bir önerimiz var. Yapmanız gerekn tek şey, isterseniz satın alıp isterseniz de kendinizin yapacağı abajur kağıtlarını kadehlerin üzerine ekleyip kadehin içine mum koymak. Karşınızda çok şık DIY- Kendin Yap yemek masası fenerleri 🙂

 

 

 

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
  • Pinterest

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar