img

10 DIY Orta Sehpa Fikirleri

/
/
/
305 Views

İşe yaramayağını düşündüğünüz malzemelerden çok havalı yeni mobilyalar yapabilirsiniz. Sadece burada biraz dikkat etmelisiniz ve diy orta sehpa fikirleri ile ufkunuzu genişletmelisiniz.

Daha fazla yerden tasarruf,  bazı dergi veya kahve, çay bardaklarını üzerine koymak için bunları odanızın ortasında kullanabileceğiniz için, diy orta sehpaların gerçekten kullaşlı olduğunu düşünüyoruz.

Tahta sehpayı oluşturmak için kullandığım eski pencereleri ve ahşap kütükleri de kullanabilirsiniz. Diy sözlüğündeki ana amaç sadece sizin istediğiniz her şekilde ve sizin için yararlı olabilecek basit bir şey yapmaktır.

Orta sehpanızın şık fikirleri, şehir yaşamı için harikadır, çünkü evinizdeki eşyaların birden fazla amacı olmasını isteyebilirsiniz.

Ayrıca orta sehpanızı oluşturmak için birkaç kart  da kullanabilirsiniz. Eşyalarınızı tutmaya yetecek kadar sağlam olduğu sürece şık ve basit bir fikir olacaktır.

Blok Ahşap Kütüklerden Orta Sehpa Yapımı:

 

305 x 400mm lamine edilmiş çam rafından 16 adet (Hazır bloklar halinde satın alabilirsiniz.4 adet 420 x 420 lamine çam rafı – üst)

İstenilen genişlik ve uzunluğa göre zımparalanmış kenarları olan 10 mm’lik 1 cam

Ahşap tutkalı

Silikon tamponlar

Kapıdan Orta Sehpa Yapımı:

Deponuzda eski kapılarınız varsa, onları atmak yerine yeni bir mobilya fikrini hayata geçirebilirsiniz. Bu kapıyı,  iç mekana uyacak eşsiz bir sehpaya dönüştürebilirsiniz.

Mükemmel yükseklikte bir sehpa oluşturmak için bir kapının her bir ucunu birleştirmeniz gerekir. Bu tablo için 17 inç iyi bir yüksekliktir. Yani kapıyı 45 derecelik açıyla her iki ucundan da kesin. Bundan sonra parçaları, her iki ucun alt tarafına iki dirsek braketiyle vidalayarak birleştirin. Şimdi yapmanız gereken tek şey, sehpayı iç mekanınıza uyacak şekilde boyamak ve işiniz bitti.

Hortum Makarasında Orta Sehpa Yapımı:

Fıçıdan Orta Sehpa Yapımı:

 

Pencereden Orta Sehpe Yapımı:

Kütüklerden Orta Sehpa Yapımı:

Paletten Orta Sehpa Yapımı:

 

 

 

 

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
  • Pinterest

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar