img

10 DIY Eski Mobilya Yenileme Fikri

/
/
/
224 Views

Zarif mobilyalar, bir göz zevkimize iyileştirir. Bununla birlikte, ev eşyaları hava şartlarından etkilenebilirya da zamanla yıpranma belirtileri olabilir. Mobilyalarınızın bu türden trajik sonlarını her gördüğünüzde, yenilerini almayı tercih edersiniz, ancak burada eski ve çökmüş mobilya eşyalarını yeniden döşemenize ve modernize etmenize yardımcı olabilecek bazı DIY fikirleri var.

İhtiyacınız olan ilk şey, mobilyaların en çok etkilenen kısımlarını tespit etmek ve daha sonra çukurları ve çizikleri doldurmak için ahşap dolguları kullanmaktır. Mobilyaların ahşap yüzeylerinde biraz parçalanmış kıymıklar görüyorsanız, zımparalamak onları yok etmek için en iyisi olacaktır.

Bunlar, mobilyalarınızı tadilat için hazırlamak üzere  yapabileceğiniz başlıca operasyonlardı. Bundan sonra süslü donanımı kullanın, komidin çekmeceleri, dolap kapı kolları ve menteşeler gibi eski eşyalarınız varsa boya veya sprey yapın.

Mobilyalarınızın yenilenmesi için boya veya astar kullanın.  Bir üst kat vermek için balmumu, polisiklik ve aynı zamanda poliüretan kullanın. Poliüretan, yarı parlak bir finiş için en iyisi olacak ve ayrıca ahşap yüzeyinizi sızdırmaz hale getirecektir.

Kanepe Yenileme:

Sandalye Yenileme:

 

Çekmeceli Eşya Yenileme:

Komidin Yenileme:

 

Eski Sandalye Yenileme:

Kanepe Ayağı Yenileme:

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
  • Pinterest

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar