10 Adımda Kolay Diy Kendin Yap Fotoğraf Albümü

/
/
/
7 Views

Anılarla dolu küçük bir hazine yaratmak istiyorsanız, bir DIY Kendin Yap fotoğraf albümü mükemmeldir. Düğün gününüzü, bebeğinizin ilk yılını, eğlenceli bir okul yılını veya sevdiklerinizle anlarınızı yeniden yaşamak istiyorsanız, bu kolay albümü 10 kolay adımda yapabilirsiniz.

Unutmayın, bunlar ayrıca eşiniz, anneniz, babanız, en iyi arkadaşınız ve sevdikleriniz için harika hediyeler olabilir.

 

Dıy Fotoğraf Albümü Nasıl Yapılır?

Başlamak için bir tema seçin, favori fotoğraflarınızı seçin, bastırın ve kullanmak istediğiniz kartlara karar verin. Suluboya ve işaretleyiciler en iyi şekilde işinizi görecektir ancak ekstra eğlence için  renkli kurşun kalem veya metalik çıkartma kullanabilirsiniz. İlk olarak albümün içini yapmakla başlıyoruz.Kapağı sona bıraktık.

Nelere İhtiyacımız Var?

Maker Bıçağı

Kalem

Yapıştırıcı

Kartlar

Sulu Boya

Fotoraflar

Şablon

İp

Makas

Delgeç

Su

Cetvel

Adım 1: İlk olarak boyutları ayarlamak için şablonu kullanıyoruz. Unutmayın şablonun ölçüleri albüme referans olacaktır.Kestiğimiz şablon boyutuna göre fotoğraflarımızı da kesiyoruz.

2. Adım: Albümde kullanacağımız kartları uygun bir şeilde kesiyoruz.

Adım 3: Kartın sol tarafına istediğiniz renge boyayın. Bir kenara koyun ve yaklaşık 20 dakika kurumaya bırakın.

Adım 4: Fotoğrafı, kağıt kuruduğunda  yapıştırıcıyı kullanarak yapıştırın.

5. Adım: Kalem veya işaretçi ile bir açıklama ekleyin. Bu bir tarih, hafıza hatta en sevdiğiniz alıntıyı içerebilir. Unutma, onunla eğlen ve bir hikaye anlat.

Adım 6: Sol tarafa iki delik ekleyin.Deliğin kalınlığını kendini ayarlayabilir delgeç yada keskin başka bir malzeme ile kesebilirsiniz.

Adım 7: Tüm fotoğraflarınız için bunu tekrarlayın ve sırayla yapın. Bağlamadan önce hepsi hazır olmalıdır.

Adım 8: Delikten bir ip veya şerit döngü geçirin. İpimizin bizim için en iyi şekilde durduğuna karar verdik ama her zaman güzel şerit veya renkli ipler kullanabilirsiniz. Sayfaların yerinde kalmasını sağlamak için deliklerden birkaç kez geçirdiğinizden emin olun.

 

Adım 9: Bir düğüm le bağlayın. Düğümün nispeten küçük olmasını sağlayın, böylece fotoğraf albümünü aşırı zorlamayın ve sıkı olduğundan emin olun.

Adım10 : Aynı suluboyaları kullanarak albüm temanızla kapağınızı süsleyin, başlığınızı ekleyin ve keyfini çıkarın!

Gördüğünüz gibi, bizim DIY Kendin Yap Projelerimiz oldukça öğretici eğlenceli ve kolaydır. Çok basit ve el altında bulunan ürünlerle istediğiniz projeyi kendi ellerinizle yapabilirsiniz..

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
  • Pinterest

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar