img

Minik Dostlarımız İçin Kolay Kuş Yemlikleri

/
/
/
220 Views

Arka bahçenizde kanatlı ziyaretçiler var mı? Benim balkonumda. Parlak renklerin tüyleri olan güzel kuşlar her zaman görülmesi gereken bir manzaradır. Bu sınırsız doğanın çocukları ile arkadaş olabilirsiniz. Ve bir dostluk elini uzatmanın en iyi yolu, yemekle.

Kuşlar yiyecek tahıllarını ve kuş tohumlarını sever. Onları zeminden ya da balkon çıkıntısından dağıtabilirsiniz, ancak daha sonra temizlemek için büyük bir karışıklık yaratır. Bunun yerine yapabileceğiniz şey, küçük bir kuş yemliğinin eline geçmesi ve arka bahçelerinizde veya pencerelerinizde asmaktır.

Kuşlar, bu gibi küçük jestlerden oldukça memnunlar. Bu yüzden, geri dönüştürülebilir materyaller veya eski malzemeleri kullanmış olsanız bile, bahçenizde kesinlikle çok sayıda kanatlı ziyaretçiye sahip olacaksınız. Arka bahçeniz veya pencereleriniz için kolay bir DIY kuş yemlikleri için bu parlak DIY Kendin Yap Kuş Yemliklerine  göz atın.

1.Teneke Kutu Besleyici

Hepimiz sadece geri dönüşüm kutuları içinde konserve yiyecek teneke kutularını kullandık. Bu yüzden onları fırlatmak ya da bir hurda satıcısına satmak yerine, onları kuş besleyici yemlikler olarak kullanabilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey, kutunun keskin kenarlarını yumuşatmak, kutuyu parlak renklerle boyamak ve bir kancadan ya da süslü kurdelelerden oluşan bir daldan asmaktır. Kuşların oturması için dışarıda kısa bir çubuk yapıştırabilirsiniz. Yapması kolay görünüyor değil mi?

 

2.Teneke Çiçek Besleyici


Çeşitli tokalı teneke kutu ürünleri gördük, ancak bu besleyici hiç şüphesiz ödülü aldı.Arka bahçeniz veya bahçeniz için çiçek yapmak için eski teneke kutular kullanarak çok akıllıca bir fikir. Kuşlar kolayca parlak renkli çiçeklere çekilir, bu nedenle bir kuş besleyici yapmak için bu prensibi kullanarak, kesinlikle muhteşem bir ürün verir.
Bu teneke kutular yarıya kadar kesilir ve bir çiçeğin şekline düzleştirilir. Kuş tohumu orta kısımda doldurulur. Kutuları farklı renklerde boyayabilir ve bunları yerden yüksek bir çubuk üzerinde kaldırabilirsiniz. Bahçenizde güzel bir yaz gününde muhteşem görünecek.

3. Halat Kuş Yemliği

Bu DIY Ev Yapımı Kuş Yemliği  tam anlamıyla, kuş besleyicinize organik ve doğal bir görünüm katar. Yukarıda gördüğümüz gibi eski bir teneke kutu kullanır. Metalin kenarlarını künt hale getirdiğinizden ve kapağın kıvrılmayacağından emin olmak için kapağı katlayın.

Kutunun etrafına bir jüt halatı takmak, besleyiciyi hem yazlar hem de kışlar için yalıtacak, böylece kuşlar zorlu havalarda barınabilecektir. Kutuyu asmak daha kolay olacak. Jüt ya da sisal ipini herhangi bir hizmet mağazasında ve düşük fiyatlarda alabilirsiniz, bu nedenle bahçeniz için pahalı bir proje olmayacaktır.

4.Plastik Şişe Kuş Yemliği

Hepimiz boş plastik soda şişeleri ile ne yapacağını merak ediyoruz. Onları sadece yeniden kullanıyoruz ve atıyoruz. Şimdi küçük kuşlar için bir sığınak yaratmak için onları kullanarak attığımız plastik şişelerin sayısını kontrol edebiliyoruz.

Bu bir litrelik plastik şişeler, arka bahçenizde veya pencerelerinizde kuş besleyiciler olarak asılabilir. Kuş tohumunun dökülmesini önlemek için tahta kaşıklar ve kuşların durmasına izin vermek için kaşık saplarını kullanır.

5. Sevimli Plastik Şişe Kuş Yemliği

Yukarıda önerilenlerden ayrı olarak bir kuş besleyici yapmak için plastik bir şişe kullanmanın birçok yolu vardır. Aynı tür şişeleri kullanan ve ona farklı bir bükülme getiren bu kuş besleyici gibi. Onlar küçük bir yazlık gibi görünmesini sağladı!

Şişe toprak renkleri ile boyanmıştır. Ve yaprakları ile sazdan çatlamış. Kuş olsaydım, kuş  olarak ikiye katlanan bu kuş besleyicisini kesinlikle ziyaret etmek isterim.

 

6. Plastik Çok Yönlü Kuş Besleyici

Daha önce bir besleyici için yeni bir süt kartonu kullandık; şimdi bu bir süt kabı kullanıyor. Sürahi, kenarlarında kesilmiş büyük kareler var. Renkli yapışkan bantlarla bantlamaya özen gösterdiler, böylece kuşlar yaralanmayacak.

Kuş besleyicisine gerçekten gerekli olmayan çubukları ekleyebilir, ancak kuşların daha kolay durmasına ve yemelerine yardımcı olabilirsiniz. Bu yukarı doğru giden kuş besleyici gerçekten düzgün görünüyor.

7. Kaselerle Görsel Şölen

Bu tasarım, kuş besleyicileri yapmak için plastik kaseler kullanıyor. Bu kuş besleyicinin kullandığı 3’ü bir arada kullanıyorum. Farklı renkteki plastik kaseleri kullanabilir, pipetlerle bağlayabilir ve bahçeye asabilirsiniz.

Kuş tohum ve su için bir kase var. Bu nedenle sert yazlarda, kuşlar kendilerini kolayca hidratlayabilirler. Üçüncü çanak bu kuşlar için bir sığınak olarak çalışır. Oldukça verimli görünüyor, değil mi?

 

8.Fanus Kuş Yemliği

Sana uzay gemisini hatırlatan bir kuş besleyicisine ne dersin? Ya da bir UFO? Kuş besleyicinize bir tema ekleyebilen ve bahçenizi veya balkonunuzu fütüristik bir görünüm kazandıran kolay bir zanaat fikridir.

Temel olarak bu besleyici için eski abajurları kullanabilirsiniz. Onları birbirine yapıştırın ve ağaçlardan askıya alın. Bunun için plastik balık topları bile kullanabilirsiniz. Büyük delik, bu besleyiciye çok sayıda kanatlı arkadaşın katılmasına izin verecektir. Kuşlar kesinlikle seveceklerdir.

9.Cam Şişe Kuş Yemliği

Sizin için bir muamele, kuşlar için bir muamele ve arka bahçenizi ziyaret eden kişilerin gözleri için bir muamele. Bu süslü kuş besleyici, estetik bir şekilde Avrupa’ya benziyor, sokak kafelerinde asılı halde bulabileceğiniz bir şey.

Onları arka bahçenizde veya bitkilerin serin gölgesinde kuş banyoları etrafında tutmak, daha fazla kuş çekebilir. Akşamları güzel görünmelerini sağlamak için şarap şişelerinin içine küçük LED’ler bile ekleyebilirsiniz. Şarap içmese bile, herhangi bir renkli cam şişeyi kullanabilir veya sadece bir dükkândan satın alabilirsiniz.

 

10.Cam Şişe Yemlik

Yapabileceğimiz kuş yemliklerinin çeşitliliğini gösteren çok fazla şarap şişesi öğreticisi var.  Bu şarap şişesi bir çerçeveden baş aşağı asılmış ve kuş tohumunun şişeden dökülmesine benziyor.

Şişeyi yerinde tutmak için basit bir ahşap çerçeve oluşturmalısınız. Daha sonra şişeyi tanelerle doldurup ters çevirerek işi sizin için yapacak. Yeniden oluşturulması oldukça basit, değil mi?

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
  • Pinterest

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar