img

Eğlenceli Ve Kolay DIY Kitap Ayracı Fikirleri

/
/
/
150 Views

Birisi sayfa köşelerinde köpek kulağı gibi kıvrımlarla ödünç aldığı bir kitap döndürürse nasıl hissedeceklerini okumayı seven herkese sorun. Korkunç! Alacağınız cevap budur ve normalde hiç kimse favori kitaplarını bu halde döndürmekten nefret eder.

Son zamanlarda, bi arkadaşım bana harika bir öneri verdi. Bana neden kitaplar için kitap ayracı yapmadığımı söyledi. En azından bu, onları köşe kıvrımları olan sayfaları mahvetmek için borç alan insanların cesaretini kırmalı.

Vaov! Bunu neden daha önce düşünmedim? Ancak, kitap ayracı kalmadıysa ne yaparsınız? Endişelenme; bugün size sadece kendiniz için değil, kitap ödünç verdiğiniz kişiler için hediye olarak bu inanılmaz  nasıl yapacağınızı öğreteceğim.

Bıyık Ayraç

Bu sevimli küçük bıyık yer işareti hem şık hem de kullanışlı. Basittir, sadece üçgen bir şekle katlanması gereken, kitabınızın sayfalarının köşesine yerleştirilecek kadar büyük bir kare kağıt ve üçgen yer iminin üst kısmına yapıştırılması gereken bir bıyık şablonu gerektirir. . Ve işte bitti.

Yaz tatilindesiniz ve okuma zaferinin tadını çıkarmak için yanınızda bir sürü kitap taşıyor musunuz? Neden bu güzel dondurma şeklindeki yer imini yaparak daha iyi yapmıyorsunuz? İhtiyacınız olan tek şey bir kart kağıdı, bir çift makas, bir miktar yapıştırıcı, bir anı, mükemmel bir alıntı, bir popsicle çubuğu.

Kart kağıdını bir buzlu şeker şeklinde kesin ve istediğiniz şekilde renklendirin. Yazmak için güzel bir teklif seçin ve bir dondurma çubuğuna yapıştırın. Çizim yapmak için çok iyi olmadığını düşündüğünüzde tasarımı yazdırabilirsiniz.

Dondurma Kitap Ayracı

Uzun El Kitap Ayracı

Uzun ellerle bu sevimli küçük yüzlü erkekler çocuklar için harika bir ayraç olabilir. Ve bunu yapmak için çok fazla zaman ve çaba gerektirmez. İhtiyacınız olan tek şey bir kart stoğu, bir miktar renkli kalem veya renkli kağıt ve makastır. Bu küçük adamları farklı ifadelerle çizebilir, renklendirebilir ve elleri kâğıt üzerinde yerleştirebilecekleri şekilde kesebilirler, bu sırada bu küçük adamların gövdesi geri katarken, yüz ortaya çıkar.

Ponpon Kitap Ayracı

Kim ponponları sevmez ki? Bu küçük tüylü iplik ya da yün topları, harika süslemeler ve tüm amigo şeyi yapar. Ama harika yer imleri için yapabileceğini biliyor muydun? Onlar gerçekten sevimli, kolayca ve birçok renkte yapılabilir.

Bu eğitici, teknenizde yüzen her ne olursa olsun, yün, iplik veya bir deri tabandan güzel bir ponpon kitap ayracı için adım atmaya yönelik bir adımı gösterir!

Başka Ponpon Kitap Ayracı

Bu basit çok renkli yünlü ponpon DIY kitap ayracı kitapların arasında muhteşem görünüyor. Yapmanız gereken tek şey çok renkli yün almak ve istediğiniz boyuta göre çatal etrafında döndürmektir. Bir kez, bittikten sonra, düğümü çatalın ortasına bağlayın, şimdi yuvarlanmış bir papyon gibi görünmesi gereken yünü çekin ve her iki ucunu da kesin. Ponponun bağlanması için daha uzun bir iplik kullanabilirsiniz, bu da kitabın ortasına yerleştirdiğinizde kitabın altına kadar gelebilir.

 

Kahve Molası Kitap Ayracı

Soğuk bir kış gününde kanepede bir kitap, bir battaniye ve sıcak bir fincan kahve ile bir kitap okumayı  sevenler için, bu kahve kitap ayracı sadece okuma denilen kek üzerine bir kiraz olabilir.

Bu ayrıntılı ve basit DIY kitap ayracı için, iki renkte bir el yapımı kart kağıdına, tercihen bir kahve kabı şablonuna (eğer isterseniz bir kağıda çizebilirsiniz) ve sıcak dumanları çoğaltmak için birkaç kabloya ihtiyacınız olacaktır.

 

Ataç Kitap Ayracı

Ataçların oldukça kullanışlı olduğunu kabul etmelisiniz, başka bir şeye erişiminiz olmaması durumunda bunları derme çatma bir kitap ayracı olarak kullanabilirsiniz. Ama ellerinde biraz daha fazla zaman varsa ve bir kaç ataç varsa, bu sevimli küçük kalp şeklindeki kitap ayracını yapabilirsin. Yapmanız gereken tek şey, ataçların telini, kitabın sayfalarına kırpılabilen küçük bir kalbe dönüştürmektir.

 

Şirin Kurdele Kitap Ayacı

Bir kâğıt parçası ve bir miktar kumaş veya kurdele ne yapabilir? Biraz büyülü kitap ayracı oluşturun. Bu, elinizde çok fazla zamanınız olmadığında, ancak büyük bir sonuç almak istediğinizde yapabileceğiniz kolay bir proje olabilir.

Sadece biraz kumaş kesip, papyon haline getirin ve büyük boyutlu bir kâğıt parçasına yapıştırın. Bu kadar! Artık sayfalarınızı mutlu bir şekilde işaretleyebilirsiniz. Dahası, bunlardan daha fazlasını yapın; küçük bir kutuya sarın ve kim bilir? Kitap seven arkadaşın için mükemmel bir hediye olabilir.

 

Canavar Kitap Ayracı

Köşe yer imleri yapmak çok eğlenceli olabilir. Yapmaları kolaydır ve son derece özelleştirilebilir. Köşe yer imleri hayranı insanlar için, bu sevimli küçük canavar yer imlerini denemek isteyebilirsiniz.

Farklı desenlerde kağıt kartonuna ve dişleri ve gözleri çekecek düz bir beyaz kağıda ihtiyacınız olacaktır. İlk olarak, yukarıdaki bıyık yer iminde belirtildiği gibi, sadece desenli kağıtta normal üçgen köşeli bir yer işareti koymanız ve ardından gözleri ve dişleri üzerine yapıştırmanız gerekir. Bir zarfın köşesini kesip basit bir DIY köşesi imi olarak kullanabilirsiniz, ancak bu eğitimde her şeyi sıfırdan nasıl yapacağınıza dair ayrıntılı adımlar verilmektedir.

 

Şeritli Ataç Kitap Ayracı

Şimdi, bu kolay ama estetik olarak hoş bir kitap ayracı oluşturmanın bir başka yoludur. Bu da, sadece iki malzeme ile – şeritler ve renkli kağıt klipleri. Sadece küçük bir şerit parçasını al ve ataç ucunun bir ucuna bağla ve gitmen iyi olacak.

 

Düğme Kitap Ayracı

Evet, sadece merkez malzeme olarak ataçlarla yapabileceğiniz yer imlerinden bahsedebilirim. Önceki kitap ayraçlarında bahsettiğim kurdelelerden sonra, bu tek bir basit değiştirme ile yapılabiliyor – düğmeler!

Böylece, istediğiniz kadar sevimli düğmeyi toplayabilir ve sadece bir yer işareti için mükemmel olacağını düşündüğünüz doğruları seçin ve bir yapıştırıcı yardımıyla kağıt klibe yapıştırın.

 

Oyuncak Kitap Ayracı

Eski oyuncakları istifleme ve onları benim gibi çok uzun bir süre tutma alışkanlığınız varsa, bu belki de çok iyi bir yoldur. Sadece eski oyuncaklarınızı ikiye ayırın, özellikle de hayvan figürleri ya da Barbie bebekleri gibi minikse ve yaratıcı bir DIY kitap ayracı olarak kullanmak için bir ucuna bir ataç yapıştırın. Şimdi, çocukluk oyuncaklarının boşa gitmesine izin vermek zorunda değilsin, aynen böyle.

 

Renk Paletleri Kitap Ayracı

Bu büyük yenileme ve yeniden boyama görevinden sonra evinizde etrafınızda renk paletleri varsa, neden bunları havalı bir kitap ayracı haline getirmiyorsunuz?

Seçtiğiniz bir renk paletini  ve renk tonları arasında kalp ve yıldız gibi küçük şekilleri kesin (şekil delme makinesini bile kullanabilirsiniz). Daha sonra üstte küçük bir delik açın ve tutucu olarak son rötuş vermek için bir iplik bağlayın.

 

Kalp Kitap Ayracı

Şimdi bu basit ve sevimli. Tek ihtiyacı olan keçe ve iplik. Sadece kırmızı keçeli bir sayfa al ve iki kalp kes. Şimdi, ikisini birden birleştirin, ama sadece iki tarafta, bir köşeyi bir kitap ayracı  olarak kullanmak için açık bırakın.

Ve diğer havalı, kolay, yapımı zevkli Diy Kitap Ayraçları

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
  • Pinterest

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar