img

DIY Kendin Yap Ev Organizasyon Fikirleri

/
/
/
84 Views

Evinizde en çok kullanılan alanları düzenlemek zor olabilir. Siz ve aileniz banyoda, mutfakta ya da dolaplarınızdaki eşyalara sürekli olarak kullanıyorsunuz. Dolayısıyla, herhangi bir organizasyon fikri pratik ve bakımı kolay olmalıdır. Nereden başlamalı? İşte evinize bir kez ve herkes için en uygun olanı bulmak için en iyi ipuçları ve DIY Organizasyon Fikirleri!

Banyo Depolama: Banyo lavabosu altında düzenlemek zor olabilir; Saç şekillendiricileri, seyahat aksesuarlarını, şampuanı ve temizlik ürünlerini organize etmek için istifleme konteynerleri almayı deneyin.

Diş Fırçası tutucular: Diş fırçanızı tutmak için ilaç kabininizde bir yer açın, böylece yolun dışına çıkacak ve korunacaktır.

İlaç dolaplarınızı organize etmeyi unutmayın! İlaçlarınızı organize etmek ve karşılaştıkları ihtiyaçlara göre etiketlemek çok güzel bir fikir.

Buz Küpü Tepsisi Depolama: Çekmecenin içindeki küpeler, yüzükler, bilezikler ve kolyeler gibi küçük mücevher öğelerini düzenlemek için bir buzluk kullanın.

Suşi Mat Makyaj Fırça Organizatör: Bu suşi mat organizatör ile makyaj fırçaları organize tutun. Kolay bir şekilde seyahat etmek için rulo yapmak ve bir dolap veya bavul koymak basittir.

Saç Şekillendirici Organizasyonu: Kolay erişim ve kablo yönetimi için banyo dolabı kapısının arkasına PVC boru takın.

Üst Kapak Rafı: Sık sık ulaşamadığınız eşyaları saklamak için banyoda (veya çamaşırhanede) kapının üstüne bir raf koyun. Yardımcı odanız varsa, bunu tatil dekorasyonlarıyla yapın.

Tabak Organizasyonu; Dolap içleriniz fazla geniş ise görselde ki gibi bir organizatör yardımı ile çok daha kullanışlı hale getirebilirsiniz.Mutfak Organizasyonu için harika bir fikir..

Mutfak Dolabı Organizasyonu: Folyoyu, yağlı kapığı ve benzerlerini dolap kapısına vidalayarak saklamak için bir dergi rafı kullanın. Her zaman erişilebilecek ve diğer öğeler için oda çekmeceleri yapacak. Bu aynı zamanda saç araçlarını veya şampuanı tutmak için banyoda da yapılabilir.

Mutfak Kapakları: Tencere ve tava için kapakların etkili şekilde saklanması zor olabilir. Düzenli ve kolay erişilebilir tutmak için bir dolap kapısının arkasında bir havlu askısı kullanın.

Bu harika bir Diy Kendin Yap Organizasyon Fikri…

“Sızdırmaz” ları yeniden doldurun. Torbalar: Poşet, ve benzeri diğer mutfak malzemeleri için bir kapak oluşturmak için eski bir soda şişesi kullanın.

Askılık Hilesi: Kırık pantolon askısı varsa, onu bir çip klipsine dönüştürün!

Manyetik Baharatlar: Baharatı buzdolabında saklayın ve onlara mıknatısları yapıştırın ve bunları pişirme sırasında çıkarmayın.

Keten Organizasyon: Yastık kılıfının içindeki eşleşen kağıtları saklayın, böylece kolayca erişilebilir ve keten dolabın içinde istiflenebilir.

Çamaşır Odası DIY: Yıkayıcı ve kurutucunuz için bir raf oluşturun, böylece altlarında sepetler koyabilirsiniz. Küçük bir çamaşırhaneniz varsa ve birden fazla sepetinizi yerine koyarsanız, bu daha fazla alan yaratacaktır.

Aşağı Çekme Kurutma Rafı: Çamaşır odanızda bir çekme kurutma rafı takarak yer tasarrufu yapın. Kullanılmadığı zaman içeri itin ve çamaşırları kurutmak için aşağı çekin..

Duvar Depolama: Eğlenceli renklerle boyanmış olan DIY kasalar, ayakkabıları giriş katının dışına çıkarır, ancak hemen kullanabilmek için kapıya yakındır.

Çizme düzenleyicileri:  Her botta bir havuz makarnası yerleştirin. Makarna renklerini botlarla eşleştirerek renk kodu oluşturun. Basit ve etkili.

Hediye Paketi Organizatörü: Hediye ambalajı yapmak için bir tabureyi baş aşağı çevirin. Pratik ve iyi tasarlanmış, böylece hediyelik ambalajlama ihtiyaçlarınız için her şeyi tek bir yerde saklayın. Öğreticiyi buradan alın.

Pil Organizasyonu: Pilleri bir çekmecenin içindeki kutularına yığmak yerine, onları yerinde tutmak ve hızlı bir şekilde stoklamak için net bir taşıma kutusu kullanın.

Evinizi kolayca organize etmenin birçok yolu var; Bu ipuçlarını deneyin ve eviniz için en iyi olanı görün!

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
  • Pinterest

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar