img

Diy Kendin Yap Ajanda Yapımı

/
/
/
148 Views

Aylar hızlıca geçiyor.  Her zaman olduğu gibi, aylık ajandamı eylül için de hazırlamam gerekiyordu.

Temanın yaz ile ilgili olmasını istediğimi biliyordum, ama normal yaz temalarından biraz farklı bir şey istedim. Bu yüzden sonunda bir ‘Polaroid Fotoğrafları ve Yaz Saati’ temasına karar verdim. Bu tür temalarda normalde kullanacağınız tüm geleneksel renkleri kullanmak istemedim. Daha fazla pastel paletle gitmek istedim.

 

Ayın kapak sayfasıyla başlıyoruz. Gördüğünüz gibi dondurma, yaz meyvesi ve sevimli küçük bir botla dolu.  Yaz ile ilişkilendirdiğiniz her şey. Burada ayrıca bu tema için seçtiğim renk türlerini de görebilirsiniz. Bunlar çoğunlukla pembeler ve açık renkli mavilerdir.

 Yine bu düzen için ayrı kutuları kullandım ve temayla eşleştirmek için pek çok yaz öğelerini içeren çok sayıda fotoğraf karası ekledim.

Gördüğünüz gibi, karalamalarım gayet çiğ ve mükemmel değil. Ve bu benim gitmek istediğim bir bakış. Bir şaheser olmaksızın sevimli ve eğlenceli bir şeyler yapabileceğinizi size göstermek istedim. Günlüğünüzde keyif aldığınız ve en önemlisi eğleneceğiniz şeyler yaratmalısınız.

Yine aylık hedeflerimi iki bölüme ayırıyorum: kişisel ve iş. Bu iki kategoride her ay odaklanmak istediğim her şeyi oturarak yazmak, çok verimli olduğunu kanıtladı. Kafamı temizlememe ve her ay elde etmek istediğim şeyleri daraltmamı sağlıyor.

Bir sonraki sayfa aylık odağım. Bu yayımı Mart ayında kullanmaya başladım ve o zamandan beri aylık kurulumumda bir temel haline geldi.
Bunlar, Mali, Ruhsal, Zihinsel, Fiziksel ve İlişkisel’i içeren 5 kategoride özetlenen aylık hedeflerim.
 İstediğiniz hayatı çekmenin sırrı’ olarak öğretildiği gibi, harmonik bir yaşamın beş ayağıdır. Ve bu sayfada temel olarak bu kategorilerin her birinde bu ay içinde geliştirmek istediğiniz şeyleri yazıyorsunuz. Bu, ilerlemek ve değişiklik yapmak için hayatınızın belirli alanlarına daha fazla odaklanmanıza yardımcı olmanın bir başka yoludur. Böylece, aylık hedefler sayfamla birlikte her ay için niyetimi oluşturuyorlar.

 Düşüncelerinizi ve ay boyunca yapmanız gerekenleri düzenlemenize ve planlarınızı eyleme dönüştürülebilir adımlara dönüştürmenize yardımcı olur.
Sol tarafta, Haziran ayında yapmak istediğim her şeyi yazdığım, odak alanları. Bu listeyi oluşturmak için önceki iki yayına bakıyorum. Sonra bir adım daha atacağım ve her şeyin yapılması için her gol için atmam gereken tüm adımları yazarım. Ondan sonra, bu adımları atarım ve onları, ayın 4 haftasında tamamlanması gereken görevler olarak yayarım. Bu şekilde, başarılı bir ay geçirebilmek için her hafta ne yapmam gerektiğini tam olarak biliyorum, böylece tüm projelerimi bitireceğim ve yapılacaklar listesinden tüm şeyleri işaretleyeceğim.

Sonra aylık finansım her zaman olduğu gibi yayılıyor. Blogum / iş gelirim ve giderlerim için temel bir yayılım.

Her zaman olduğu gibi aylık düzenimde bir not sayfası tutuyorum. Her birinin aylık kurulumlarında böyle bir sayfa olması gerektiğini düşünüyorum. Tüm rastgele düşüncelerimi ve notlarımı tek bir yerde tutan çok kullanışlı bir sayfa. Ve bu polaroid fotoğrafları ile bu sefer çok tatlı olduğunu düşünüyorum!

Bu benim için günde iki satırlık. Bir günlük gibi kullandığım bir yayılım. Buraya her gece gelmeyi ve o gün hakkında hatırlamak istediğim bir şey yazmayı çok isterim – bu bir düşünce olabilirdi, o gün yaşanan bir şey olabilirdi, sevdiğim bir alıntı ya da istediğim başka bir şey olabilirdi.
Her gün bu yayılmayı çok seviyorum! Ve yazdığım her şeyi okumak için ayın sonunda gelmeyi seviyorum.

 Yine ilk hafta için çok basit bir düzen kullandım. Ben sadeliği ve işlevselliğini seviyorum. Haftalık bir acelem oluşturmak istediğimde, benim düzenime gidiyorum. Her sayfada basit 2 satır oluşturun ve sonra oluşturulan her bir dikdörtgenin günlerini ekleyin.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
  • Pinterest

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar