img

Diy Kendi Parfümünü Kendin Yap

/
/
/
258 Views

Hatırlayabildiğim kadarıyla, bir yere gitmeden önce en sevdiğim parfümle kendimi eğlendirmekten büyük gurur duydum. Tabii ki, kokular yıllardır büyük ölçüde değişti, tatlı, çilekli pırıltılı şeylerden okuldan önce spreylemeyi düşündüğüm şeylere, bugünlerde işten çıkarken biraz daha sofistike olduğunu düşünüyorum.

Parfüm, kişisel ve özel bir şeydir ve birisinin kokusu, onlarla ilişkilendirdiğiniz kokuya dönüştüğünde onu seviyorum ve onu istediğiniz yere koyabilirsiniz. Bir günde yüz parfümün kokusunu alabiliyordum ve annemin kalp atışında hangisini sıktığını anlatabiliyordum.

Depolanmış parfümlerin bariz dezavantajı, çoğunlukla kokulu su için biraz gülünç olan yüksekliklere ulaşabilen fiyattır. Bu yüzden kısa bir süre önce kendi başıma yapmayı denemeye başladım ve sadece paylaşmam gereken birkaç tarif var.

Bu mükemmel tarifler ile kendi parfümünü kendin yap, kokuna karakteristik özellik kat..

1.Botanik Parfüm

Bu Botanik Parfüm tarifi, bazı mağazalarda satın alınmış parfümlerin son derece güçlü olabileceği, içlerinde inanılmaz derecede ağır malzemeler ve kokular bulunduğu gerçeğini ele almak için iyi bir noktadır.

Bu dezavantaj kendi parfümünüzün yapımında ele alınır, çünkü tüm bileşenlerin seviyelerini ayarlayabilir ve sizin için çok güçlü olabilecek herhangi bir koku içermediğinden emin olun. Bu tarifin iki harika kokusu var, her ikisi de şaşırtıcı ama yine de basit bir ses. Vanilya gülü seçeneği, size çok daha doğal ve lezzetli bir vanilya kokusu verecek olan sadece bir esansiyel yağ yerine gerçek bir vanilya podu kullanır.

2. Esansiyel Parfüm

Paçuli yağı

Sardunya yağı

Kekik yağı

Mandalina yağı

Kokuların bir parfüm içinde ne kadar iyi gideceğini bulmakta uzman olduğumu söyleyemem, bunun gibi bir tarif benim için gerçekten faydalı. Kokuların diğerlerinden daha belirgin olduğu ve bu nedenle parfümdeki farklı “notalar” için kullanılması gerektiği çok açıklayıcıdır. Şimdi kafa karıştırıcı geliyor, ama bana güven, takip etmek çok kolay.

Bu Esansiyel Parfüm için önerilen çok çeşitli kokular vardır, bu yüzden çoktan favori kokular veya tamamen yeni keşifler olsun, farklı deneyimlerle çok eğlenebilirsiniz. Parfüm tarifinin kendisi çok basittir ve şişeleriniz için kullanabileceğiniz sevimli küçük etiketlerin bile çıktıları vardır.

3. Meyveli Roll-On Parfüm

Bu parfüm uygulamak için son derece uygun bir yoldur. Parfümünüzün spreylerinde etrafınızdaki herkesi örtme riskini taşımadan kesinlikle her yerde kullanabilirsiniz.

Daha fazla parfüm mutlaka roll-on formunda mevcut olmalıdır, ancak bu trend kalkana kadar kendi başınıza yapabilirsiniz. Meyveli kokuların bir sevgilisi olarak, gerçekten hoş bir turunçgil üssü için tatlı portakal ve mandalina ile kokulu bu Meyveli Roll-On Parfümünün sesini, bunun yanında neroli ve sedir ağacı ile birlikte seviyorum.

4. 3 Adımda Doğal Parfüm

Bu 3 Adımlı Doğal Parfüm’de kullanabileceğiniz koku kombinasyonlarının önerileri gerçekten ilgi çekicidir ve bana kattığı şey onların yaratacağı koku türüne göre sınıflandırılmış olmasıdır. Bunu gerçekten yararlı buluyorum, çünkü esansiyel yağların tüm isimlerini daha önce duymamış olmama rağmen, hangi tür kokuların daha fazla çekmeye eğilimli olduğunu biliyorum.

Her şeyin tatlı bir sevgilisi olarak, ‘tatlı ve yazlık ‘ilham ilham ismimi çağırıyor. Bu söylendiğine göre, bu genellikle bankayı tamamen bozmadan, genellikle gitmek istediğiniz şeyden farklı kokular denemek için harika bir yol olacaktır.

5. Greyfurt ve Nane Parfümleri

Bu Greyfrut ve nane Parfümünü gerçekten çok sevdiğim bir şey, bunun nasıl yapılacağına dair iki seçenek olduğu gerçeğidir. Biri alkol bazlı, çoğu parfüm gibi DIY’lerin önereceği gibi, ama aynı zamanda bir petrol üssü kullanarak bunu yapmanın bir yolu. Sanırım ikinciyi tercih ederim, çünkü sadece yağ tabanından ilave bir koku alacaksınız, aynı zamanda cildinizi parfüm ipeksi pürüzsüz kullandığınız yerde yapacaksınız.

Yaz en sevdiğim mevsimdir ve bence bu koku kombinasyonu, yılın herhangi bir döneminde bu yaz hissini uyandırmak için mükemmel olurdu. Özellikle sabahları kokulu bir şeyden hoşlanırım, çünkü kendinizi enerjik ve canlanmış hissetmeniz için harika bir yoldur.

6. Güllü Parfüm

Ben şahsen gül kokularının en büyük hayranı değilim ama birçok insanı biliyorum ve bu Güllü Parfüm DIY’i paylaşmamı bekliyordu.

Muhtemelen bu parfümün ne kadar güzel göründüğüne, gül yapraklarımın herşeyin güzel ve romantik görünmesine neden olabileceğini düşünüyorum. Bu özel parfüm, özellikle bahçenizde ücretsiz olarak kullanabileceğiniz gülleriniz varsa inanılmaz derecede maliyet etkin olacaktır. Reçete, özellikle hoşuma giden lavanta çiçekleri ile kullanım için de uygundur ve özellikle yaz aylarında, bu çiçek parfümü, tüm kendinizi spritz için cennet gibi görür.

7. Erkek Parfümü

 

Sanırım hepimiz güzel kokulu bir adamların ne kadar  iyi şeyler olduğunu kabul edebiliriz. Bu Erkek Parfümü DIY reçetesini kullanarak, hayatınızdaki erkeklerin istedikleri gibi kokmasını sağlayabilirsiniz.

Kendi cihazlarına bırakılırsa bir erkek için bir koku seçerken nereden başlayacağımı bile bilmiyorum, ama neyse ki benim için burada önerilen uçucu yağlar ve hatta deneyler için 6 fikir bile var. Bu tarif, az miktarda kolonya yapar, ama bence bu iyi bir şeydir, çünkü farklı kombinasyonları denemeniz için daha fazla fırsat olacağını ve iş için ceket cebinde açabileceğini gösterir.

1.Tarif

10ml sprey şişesi
8 damla Idaho Balsam Fir esansiyel yağı
8 damla portakal esansiyel yağı
4 damla Frankincense uçucu yağı

2.Tarif

8 damla fesleğen esansiyel yağı
8 damla Idaho Blue Ladin uçucu yağı
4 damla Helichrysum esansiyel yağı

3.Tarif

10 damla Hinoki esansiyel yağı
10 damla Bergamot esansiyel yağı

4.Tarif

10 damla kakule esansiyel yağı
3 damla Vetiver esansiyel yağı
3 damla Ylang Ylang esansiyel yağı

5.Tarif

10 damla Karabiber uçucu yağı
7 damla Kişniş uçucu yağ
3 damla kraliyet hawaiian sandal ağacı esansiyel yağı

6.Tarif

10 damla servi esansiyel yağı
9 damla mercanköşk uçucu yağı
1 damla Wintergreen esansiyel yağı

8. Narenciye  Parfüm

Parfümleri karıştırmak için küçük cam kap
Parfüm saklamak için koyu cam kap
Parfüm tutmak için güzel cam parfüm şişesi
1 çorba kaşığı jojoba yağı
2 yemek kaşığı saf tahıl alkolü veya votka
30 damla esansiyel yağ. Tatlı portakal, greyfurt, nane ve lavanta / papatya karışımı kullandık.
1 çorba kaşığı damıtılmış su

9. Katı Dudak Parlatıcısı Parfüm

Ayrılmamış dudak balsamı
Tercih edilen uçucu yağ (lar)
Mikrodalga güvenli kase
Kürdan
Huni
İsteğe bağlı: sabun renklendirici

10.Saç Parfümü

2-oz cam atomizer şişesi

1.75 oz filtrelenmiş su

1 çay kaşığı aloe vera jeli veya jojoba yağı

15+ damla uçucu yağ harmanı

11. Çiçek Parfüm Roll-On

12. Katı Parfüm

 

1 yemek kaşığı. tatlı badem yağı veya başka bir seçim yağı
1 yemek kaşığı. balmumu peletleri
uçucu yağlar

13. Lavanta ve Limon Esanslı Vucut Spreyi

 

½ bardak portakal çiçeği suyu veya kaynamış su
1 çorba kaşığı votka
20 damla limon esansiyel yağı
5 damla lavanta esansiyel yağı
5 damla sandal ağacı esansiyel yağı

 

 

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
  • Pinterest

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar