img

Diy Devasa Örgü Battaniye

/
/
/
149 Views

Devasa bir örtü battaniyesi yapmak için kapsamlı,adım adım kılavuzları çok seviyoruz. Devasa Örgü Battaniye Diy fikrimize bir göz atın.

Ateşin yanında rahat geceler sevmeyen, parkta sıcak ve soğuk yürüyüşleri tamamlayan kim ?! Ve bazı mevsimlik DIY’leri oluşturma şansı da var.
Bir süredir büyük battaniyeler hayal ettiğim için, kesilmiş örme atmalarla dolu Pinterest’e uygun iç mekanlardan esinlenerek, kendiminkini yapmaya karar verdim.

Bu DIY’in ne kadar hızlı ve kolay yapıldığına gerçekten şaşırdım ve sonucu çok seviyorum. Büyük boy kol örgü battaniyemi nasıl yaptığımı öğrenmek için okumaya devam etmek etmesiniz…

hobium.com‘dan bu inanılmaz dev ipliği yumuşak bir gri renkte buldum ve 99tl için iki top aldım. Ben sadece orta bir battaniye istedim ve ikisinin 25 x 50 inç (63x127cm) civarında bir battaniye yapması tavsiye edildi. Merinos yünü, cildinizde saf yünden çok daha yumuşak ve daha yumuşak olduğu anlamına gelir, bu da küçük bir sıyrık olabilir. Daha önce hiç kol örgüsünü denemedim ama çok hoş bir açık örgü oluşturduğundan, bir parça atmak için mükemmel bir şey yaptığımı düşündüm.  Eğer kol örgü denemek istiyorsanız adım adım adım takip edin, tek ihtiyacınız olan yün ve kendi elleriniz!

Adım Adım –  Başlarken..

İplik ucunda bir ilmek bağlayarak ve sağ elimden geçirerek başladım.

1. Bileğim ve avucumun altında bana bakan düğüm ile ipliği elimin arkasından avucumun önüne koymuştum.

2. Sol elimle, daha sonra bileğim altındaki halkadan geçerek, en yakın yumruğun sol bileğimin sağ tarafında olmasını sağladım.

3/4. İplik uzunluğunu tuttum ve sol elimin içinden geçtiği döngünün içinden geri çekildim ve bu sayede döngünün sağ elimden kaymasına izin verdim.

Yaptığım ilmek ile, iki dikiş yapmak için sağ bileğimin üzerine yerleştirdim. Sağ kolumda 16 ilmek yapana kadar 1 ila 4 numaralı adımları sürdürdüm.

Adım Adım – İlk sıra

1. İlk satırımı oluşturmak için, ipliğimi sağ baş parmağımın önüne sardım ve ipliği tutmak için bir yumruk yaptım.

2. Bir sonraki dikişi çekerken, (3) bunu yumruğumun üstünden ve tuttuğum iplikten geçirdim.

4. Bu satırın ilk dikişini oluşturmak için sağ elimdeki sol taraftaki döngüyü geçirdim.

Bütün sıralar sol kolumda olana kadar bu sıradaki 1 – 4 numaralı adımları sürdürdüm ve bu satırı tamamlamıştım.

Her bir sıra için aynı adımları tekrarlayan battaniyemi örmeye devam ettim. İplikten çıkana kadar ipliği soldan sağa ve geriye doğru geçirdim.

Adım Adım – Döküm

1. Battaniyemi bitirmek ve dökmek için tüm dikişleri (aynı zamanda) sağladığım aynı yumrukta iplik uzunluğunu yakalayarak başladım.

2. Önceki satırlarda yaptığım gibi 1 dikiş yaptım.

3. Önceki satırlarda yaptığım gibi ikinci bir dikiş yaptım.

4/5. Daha sonra ilk dikişi ikinci dikişin üstünden geçirdim ve sol elimden bir dikiş bırakarak sol elimden kaydım.

Daha sonra 3 – 5 numaralı adımları tekrarladım, sağ dikişlerimin olduğu yerde tüm dikişler bir döngü ile bırakılıncaya kadar. Bitirmek için kalan ipliği bu döngüden çektim ve bağladım.

Üst İpucu: Dökmeden önce bol miktarda iplik bırakın ve bu sırayı çok sıkı yapmamak için dikişleri büyük gevşek tutmaya çalışın.

Battaniyem gerçekten hızlı bir şekilde oluştu ve bir saat içinde bitirmiştim. Battaniyemi biraz uzattım ve yatağıma yerleştirmeden önce dikişleri yapmak için dışarı çıktım. Sonunda yaklaşık 40 x 40 inç ölçüldü, tahmin edilenden biraz daha fazla oldu ama bu muhtemelen iğneleri kullanmak yerine kol örgüsü olduğum için oldu.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
  • Pinterest

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar