img

Sevimli Gine Pig Ve Hamster Ev- Kafes Projeleri

/
/
/
266 Views

Kobaylar sevimli ve tatlı olabilirler ama onları barındırmak kolay bir başarı değildir. Tabi ki, ara sıra bir seferde onları bir kafes içinde kilitli tutabilirsiniz, ama bu bir evcil hayvanı tedavi etmenin bir yolu değildir. Düzenli Gine domuz kafesleri sadece çok küçük olduklarını kanıtlamakla kalmaz, aynı zamanda kabarık arkadaşınıza zarar verebilecek diğer potansiyel dezavantajları da vardır.

Ee ne yapıyorsun? Her zaman kendi başına bir özel kafes kurabilirsin, ve çok fazla para harcamadan da. Bu kafesler sağlam zeminlere sahip olacak ve aynı zamanda etrafta dolaşıp oynamak için yeterli alana sahip olacaklar. Bugün, evde kendi kobay kafesini inşa etmek için birkaç faydalı proje yapacağız. Yani, okumaya devam et…

1. Dolap İçi Gine Pig Kafesi

Eski bir şifoniyerden yapabileceğiniz en ucuz kobay kafesinden biri.  Bir şifoniyeryi kobayınızın evine çevirebileceğiniz ücretsiz bir DIY projesi sunar. Bu kafesi kurma süreci basittir ve site, inşaat için gerekli malzeme ve gereçlerin listesi ile kolayca takip edebileceğiniz adım adım yaklaşımı sağlar.

Zaten eski bir şifoniyeriniz varsa, her çekmeceyi çıkartarak kolayca başlayabilirsiniz. Bu projede çok fazla para harcamanıza, satın almanıza gerek yoktur.

2.  C & C Gine Pig Kafesi

Yaygın olarak C & C kafesleri olarak bilinen Küpler ve Coroplast en popüler DIY kobay kafesleridir. En önemlisi, kobaylarınız için çok düşük bir fiyata dolaşan geniş bir C ve C kafesi kurabilirsiniz. Piyasadaki hazır mevcut kafeslerden bir kafes arıyorsanız, en küçük tasarlanmış C & C kafesten daha küçük bir kafes için daha fazla harcayacaksınız. Bu C & C kafesi ile ilgili bir başka en iyi şey, L şeklindeki bir kafes, küp ayaklı bir kafes, üstleri olan bir kafes, vb. Gibi bir tasarım yapmak için sonsuz olasılıklara sahip olmanızdır.

Bu kafesi kolayca yapabilirsiniz. Ayrıca, projenin tamamlanmasından sonra, çok fazla kullanılmayan parça bulunacaktır. Bunlarla, bir raf ya da başka yararlı şeyler yapmak için başka alanların oluşturulmasında kullanabilirsiniz.

3. Diy Gine Pig Evi

Gine domuzlarınız için bir ev yapmak istiyorsanız, bu DIY planını  alın. Bu harika projeyi yapmak için sadece kartonlara, toksik olmayan yapıştırıcıya ve maket bıçağına ihtiyacınız var. Projeyi, malzemelerin gerekliliklerinden elde etmek için gereken aşırı düşük maliyeti kolayca anlayabilirsiniz. Kolayca takip edebilmeleri için çok sayıda resimle detaylı bir talimat verilir.

4. Pvc Boru Gine Pig Kafesi

Yapabileceğiniz en güçlü ve dayanıklı kafeslerden biri PVC borulardan. Başlangıçta kafesin görünüşünden yapmak zor olabilir, ama gerçekten çok kolay bir süreç. Ayrıca, ihtiyaçlarınıza ve alanınıza göre, kafes yapmak için şekilleri ve boyutları değiştirebilirsiniz. Kafes bir platform veya zeminde oturabilir, ancak temizlik amacıyla platform hareket etmeyi kolaylaştırır.

Kontrplak veya plas-tex kullanmaktan daha ucuz olan bükülmeyi önlemek için, 3/8 boyalı tel levhayı taban ve raflar için plastik çakıl ile kullanabilirsiniz.

5. Eğlenceli Gine Pig Evi

Piyasada bulunan çoğunlukla çirkin görünümlü kobay kafesleri ile, şaşırtıcı görünmesini sağlayan özel bir DIY kobay ev planı ile geldi. Sevimli küçük evcil hayvanlarınızı vitrine çıkarmak isterseniz, bu plan sizler için ideal olacaktır. Bir çit, mini disko topu ve Noel süsleri gibi aksesuarlar bu projenin daha da inanılmaz görünmesini sağlıyor.

 

6.Diy Hamster Kafesi [IKEA Kova ile]

Çok pahalı kafesleri karşılayamıyorsanız veya bölgenizdeki kobaylarınız için uygun bir kafes bulamıyorsanız, bu DIY planını düşünün. Proje, yaklaşık 50-60TL ‘lık bir maliyete sahip olan çöp kutusuyla çok daha uygun maliyetlidir ve diğer malzemeler arasında ızgara stili ağ örgüsü, zip bağları, koli bandı ve çok daha az maliyetli diğer malzemeler bulunmaktadır. İsterseniz çift katlı bir bin kafes de yapabilirsiniz.

7.Tv Ünitesi Gine Pig Kafesi (BONUSS)

Yüksek bütçeniz varsa ve son derece sofistike görünecek büyük bir gine domuzu evi yapmak istiyorsanız, bu DIY planı sizi ilgilendirir. Bu DIY planı IKEA  tarafından sağlanmıştır. Bu kobay ev,  kahve masasından yapılabilir. Bu güzel proje büyüleyici ve tamamlandıktan sonra mekanınıza karakter katacak bazı ahşap becerileri gerektiriyor.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
  • Pinterest

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar